O nas – Kroniki Smaku

O nas

Kroniki Smaku współtworzone są przez dwie firmy: Convivum oraz RavenWitch. Posiadamy 20 letnie doświadczenie w badaniu i wykorzystywaniu kuchni Wieków Średnich. Słyniemy z dobrego smaku oraz pasji do historii i gotowania, pokazując, że tak odległe od siebie tematy można ze sobą połączyć i dobrze się przy tym bawić. 

Od lat zajmujemy się cateringiem i organizacją eventów o tematyce kuchni średniowiecznej. Prowadziliśmy kuchnie w Karczmie Rudy Goblin w Katowicach – pierwszej gospodzie w stylu fantasy w Polsce. Razem tworzyliśmy wyjątkową atmosferę tego miejsca, serwując najlepsze dania w okolicy. 

Na tym jednak nie koniec! Mimo dzielenia się z Wami tajemną wiedzą za pomocą boxów, nie porzucamy naszej dotychczasowej działalności – nadal będziecie mogli spotkać nas na wszelkiego rodzaju wydarzeniach związanych z historią i fantastyką.  

Do tej pory uczestniczymy w licznych jarmarkach historycznych, gościmy na Festiwalu Historycznym Skansenu w Biskupinie i za każdym razem przyciągamy wiele osób do naszego straganu, które chętnie wracają po więcej.

Razem z RavenWitch łączymy siły, by dzielić się swoim doświadczeniem. Convivium odpowiada za rzetelne przekazywania wiedzy, a nasi towarzysze z RavenWitch bazując na doświadczeniu wyniesionym z organizacji konwentów fantastyki, które zdobyli m.in. współorganizując Festiwal Pyrkon, zajmują się koordynacją warsztatów kulinarnych oraz pokazów kuchni.

Posmakuj Historii razem z nami! Zapraszamy do kontaktu.